Bilder och texter i eventen nedan är inte Barncancerfonden juridiskt ansvariga för.
Spin of Hope för Friskis i /Linköping
30%
Mål: 15 000 kr
Välkommen till Spin of Hope på Friskis Motala!
Varmt välkommen att ha kul, svettas och träna på årets viktigaste event då vi trampar in pengar till Barncancerfonden! Här bokar du en stafettcykel.
Eventet går ut på att hålla igång en spincykel i 9 timmar under ledning av våra spinledare. Dagen är uppdelad på nio entimmes-pass som startar varje heltimme från kl 7.00 till 15.00. Det kan vara 1-9 personer i laget. Här bokar du en sådan stafettcykel.
Här är dagens pass:
7.00 Spin distans med Annika
8.00 Spin intervall tema After Ski med Martina
9.00 Spin distans med Sandra
10.00 Spin intervall med Camilla
11.00 Spin distans med Can
12.00 Spin distans med Fredrik
14.00 Spin distans med Mia
15.00 Spin med Ullcarin
Det går också fint att istället boka ströplatser för dig själv eller om ni är flera som vill cykla ihop på samma pass. Boka din ströplats här.
En cykel under Spin of Hope kostar 1 500 kronor. Om ni vill bidra lite extra bokar ni en Guldcykel för 3 000 kronor eller en Diamantcykel för 10 000 kronor.
Dra ihop kompisgänget, grannarna eller kollegorna och anmäl er! Man behöver inte vara medlem i Friskis för att delta.
Alla pengar som samlas in under Spin of Hope går oavkortat till Barncancerfonden.
Tillsammans gör vi skillnad,
Tillsammans trampar vi för barnens framtid 🚲❤️
Information
Schema
| Tid | Pass | Instruktör |
|---|
Kan du inte delta eller vill du bidra lite extra?
Då kan du scanna QR-koden i din Swish-app och bidra med en valfri gåva.
Scanna här!
Sponsra Spin of Hope för Friskis i /Linköping
Det finns tre sponsorpaket ditt företag kan välja på. Att sponsra ett event innebär att ditt företag får möjlighet att synas och verka i ett uppskattat och positivt sammanhang som gör gott.
Guldsponsor
Silversponsor
Bronssponsor
Deltagare