Insamlat hittills: 11 885 kr

119%

Mål: 10 000 kr

Insamlingen har stängt
Målsättning: 10 000 kr
48 personer stödjer denna insamling

Gör som Roslagens Kanotsällskap - stöd Barncancerfonden

Söndagen den 21/5 ”Paddlade vi för livet”

VI FORTSÄTTER ATT STÖDJA BARNCANCERFONDEN T O M 15/10. Alltså hela säsongen.                                                Visst ska vi väl nå 10 000?!


Söndagen den 21/5 kommer vi i Roslagens Kanotsällskap att paddla en K1-kanot och en K-2 kanot mellan klockan 7.00 och 19.00 Vi skänker personligen minst 50 kronor var till Barncancerfonden, samt att klubben skänker 50 kronor per varje timme för K2-kanotist. Pengarna går oavkortat till Barncancerfonden.

Roslagens Kanotsällskap håller till vid Vagheden i Vigelsjö. Mellan badplatsen i Lommaren och Västra vägen. Se Google maps

Prova på att paddla! Anmäl dig i tältet och skänk minst 50 kronor till Barncancerfonden. Medtag gärna egen flytväst, särskilt till barn. Drop in i mån av plats

*Kl. 10.30 Prova på att paddla drakbåt. Här krävs minst 10 vuxna. Totalt kan vi vara 22 personer.

Kl. 13.00 Prova på att paddla kajak. Du får under högst en timme prova på att paddla i någon av klubbens kajaker. På plats har vi duktiga kanotister från klubben.

Även om du inte vill paddla, så är du välkommen förbi och skänka ett bidrag och/eller se vår verksamhet och prata kanot. Vi finns på plats 7.00-19.00

Välkomna!

 

 

Senaste bidragen till insamlingen

  • Åsa

    Så jäkla bra jobbat Crille, vilken inspiratör❤️🥰😘🤩! Och härligt jobbat hela gänget!

    Anonym

    Monica

    Anonym

  • HANSON GRANAT

    Bra paddlat Chrille

    Lena Svensson

    Gus

    Paddla för livet!! Vi körde en tur på Gullholmen 🥰

    Anonym

Här kan du bidra på ett enkelt sätt!

Scanna QR-koden till höger i din Swish-app och bidra med valfri gåva.

Scanna här!