Handmade By Ella B - ett bidrag till Barncancerfonden
Via min hobby vill jag ge ett bidrag till Barncancerfonden för varje handgjort gosedjur.
Handgjort med hjärtat – för en viktig sak
För mig handlar virkning om mycket mer än att skapa söta och mjuka figurer – det är ett sätt att sprida glädje och samtidigt göra skillnad.
10 % av varje sålt gosedjur går till Barncancerfonden. Det är en organisation som ligger mig väldigt varmt om hjärtat av en personlig anledning.
När jag var 3 år gammal drabbades jag av Wilms tumör, en form av njurcancer som främst drabbar barn. Tack vare den vård jag fick och den forskning som då fanns tillgänglig fick jag chansen att bli frisk och leva det liv jag har idag. Det är jag oerhört tacksam för.
Genom min lilla hobby vill jag ge tillbaka. Varje bidrag, stort som litet, hjälper till att finansiera forskning, ge stöd till drabbade familjer och skapa hopp för barn som just nu kämpar mot cancer.
Tillsammans kan vi.
Här kan du bidra på ett enkelt sätt!
Scanna QR-koden till höger i din Swish-app och bidra med valfri gåva.
Scanna här!