Fikaträff i Jönköping för vuxna som haft barncancer

Är du vuxen och haft cancer som barn, eller syskon till någon som haft barncancer? Nu bjuder vi in till en fikaträff där du får träffa andra med liknande erfarenhet.

Vi hoppas att du som vill delta också är öppen för att träffa nya och kanske gamla vänner som vet vad det innebär att leva med barncancer eller att leva nära någon som haft barncancer. Förhoppningsvis kommer du inte bara bli bjuden på en härlig fika utan också gå från träffen med nya kontakter.

Vi ses för spel och gofika Vi tar en avslappnad eftermiddag med sällskapsspel, fika och gemenskap hos oss på Barncancerfonden Västra i Hoppets hus i Sävedalen lördagen den 28 februari mellan klockan 14.00 och 18.00. 

För mer information, kontakta Petra Ambjörnsson på Barncancerfondens Västras kansli: petra.ambjornsson@barncancerfonden.se

Välkommen med din anmälan senast 22 februari!

Nyhet – anmälan via Mina sidor

Inbjudan riktar sig till medlemmar i Barncancerfonden Västra som betalt medlemsavgiften för 2026. En nyhet är att anmälan nu görs direkt i vårt nya medlemsystem.

I länken nedanför kan du läsa mer om hur Mina sidor funkar och hur du anmäler dig och familjen till ett event. Då detta är en helt ny rutin, både för dig som medlem och för oss på kansliet, hoppas vi att det inte upplevs allt för krångligt. Hör av dig om du behöver hjälp!  

Mina sidor – så funkar det! 

Har du frågor? Hör av dig till vastra@barncancerfonden.se

Genväg till anmälningsformulär

Du kan även anmäla dig i formuläret nedanför men du behöver först logga in. Går du in via knappen ovan hittar du samma anmälningsformulär under fliken Event.

Välkommen!