Lidköping mot cancer

Insamlat hittills: 1 040 128 Kr

83%

Mål: 1 250 000 Kr

Jag vill också bidra

Antal platser kvar

1

Information

Eventets kontaktuppgifter

  • Lidköping mot cancer
  • Hallgatan 1 , 53152, Lidköping Sverige
  • ha@x-force.se

Sveriges största Spin of Hope!

Tillsammans är vi starka! OBS! Sista anmälningsdag 31/3

2016 skänkte vi 244 000 kr
2017 skänkte vi 634 000 kr
2018 skänkte vi 1 014 650 kr
2019 skänker vi ÄNNU MER!


LIDKÖPING ARRANGERAR Sveriges största Spin of Hope och skänker
pengar oavkortat till Barncancerfonden.

TACK VARE DRIVNA FÖRETAG och hängivna privatpersoner fick barn med
cancersjukdomar i Västra Sverige ett bidrag på över en miljon kronor från oss
under 2018.

NU ÄR DET DAGS ATT ANMÄLA ditt företag eller kompisgäng så att vi återigen
kan slå nya rekord tillsammans under 2019!

Anmäl er!
1. Gå in på www.spinofhope.se
2. Välj Lidköping mot Cancer
3. Klicka på ”ANMÄL DIG REDAN NU”
4. Köp bas- eller guldcykel.

Spinna samtidigt?
Vill ditt lag spinna samtidigt? Boka dina cyklar genom att
maila ha@x-force.se eller ring Hans på 0702-55 42 72

Cykla själv?
Vill du cykla 12 timmar själv eller sponsra en 12-timmare?
Kontakta Carolina Tibell: 0703-60 23 45

Sponsra!
Vill du sponsra vår insamling? Gå in på ”BLI SPONSOR”
eller kontakta Ann Högberg på tel. 0702-97 03 65.

Erbjudanden på lagtröjor?
Vill ni ha erbjudanden på lagtröjor? Maila ann@concil.se

Sponsorer

Deltagare

Guldcykel

Christian Ljungs Åkeri AB
Nina Davidsson XL Bygg Lidköping 12h
Spin The Wheel
Eurofins Spinnrockarna
Medin´s åkeri Anne "Lillan" Fortea/12h
Medin`s åkeri Maria Westberg 12h
Eurofins Labbrockarna
Freja Halldorsdottir 12h/LM trailer AB
Lantmännen/Reppe AB
Lantmännen/Reppe AB
SÄKRA Magnus Bexell 12 h
LMV
Thomas Löfblad 12H/Handheld
Salong Carpe Momento Susanne Ivarsson 12h
Team XR
Handheld Superteam
Carpart/David Colbin12h
Carpart/Jens Colbin12h
Johanna Bjälkholm /Lui interiör/ salong Vivåga/ salong enJoy
ICA Supermarket Margretelund
Christian Ljungs Åkeri AB / Matilda Sixtensson 12h
Christian Ljungs Åkeri AB / Lisa Ljung 12 h
AB Bostäder
Happy Homes Målarboden
ICA Nära Klockan
Sandå Måleri AB
Örnen Tandvård/Malin Rydén 12h
Team Wittur Agneta Wemmert 24h
Team Hisstjänst Fredrik Lindberg 24h
Team Hisstjänst Peter Krook 24h
team Hisstjänst Ken Hofling 24h
Team Hisstjänst Johan Karlgren 24h
Team Öbovik
Projob Workwear Jensa 24h
Team GMV Caroline Bromme' 24h
Team ABUS-Kransystem Lotta Gunnarsson 24h
Broholmskolan Lag 1
Broholmskolan Lag 2
Kinnekulle Energi
Fyrkanten
Götenehus
Götenehus
Bulkteknik
Bulkteknik
Team Toveks
Falbygdens Elkonsult Maja Wellner 12h
Team Absolent
Sverull / Jan-Olov Greneheim 24h
TEAM INDEPENDANCE ACADEMY
Team Hisstjänst Staffan Lindblom 12h
Team Hisstjänst Peter Schmidt 12h
Haga Ekonomi
Grävtjänst i Götene AB
Svenska kyrkan Götene Pastorat
Fricks bygg&kakelAB/Jonas Nordmark 12h
Team Hisstjänst Lag 1:2
Team Hisstjänst Lag 1:1
Team Hisstjänst Lag 2:2
Team Hisstjänst Lag 2:1
Dafgårds/Sara Lundqvist 12h
Dafgårds/Magnus Brånn 12h
Dafgårds
Dafgårds
Dafgårds
Dafgårds
Dafgårds
Dafgårds
Dafgårds
Dafgårds
Himlagott
Svensson/Claesson/Lotta Göthe 12h
Swegon 1
Swegon 3
Swegon 2
Team Simply
Moelven
Team ANDREAS
Team ANDREAS
Avonova Hälsa AB
Avonova Hälsa AB
Handheld Superteam
Team Hisstjänst Alexandra Wallin 12h
Team Hisstjänst Niclas Wallin 12h
UVA LIDKÖPING
Bravida
Johnny's Bygg
Lidköpings Cykelklubb
JJ-Gruppen Annika Nilsson 12h
JJ-Gruppen Joakim Rundkvist 24h
JJ-Gruppen Pascual J Fortea 12h
Team Felix 8
Team Felix 4
Team Felix 2
Team Felix 6
Team Felix 10
Team Felix 1
Team Felix 7
Team Felix 5
Team Felix 11
Team Felix 9
Team Felix 12
Team Felix 3
Team Hydroware
Team Hydroware Robert Lundkvist 24h
Em Home/Sandra Kruslock 12h
Roma's Salladsbar & Pizzeria / Bert Olsson 12h
Livetec/Carolina Tibell 24h
Götene Gatukök/ Zacki bar TeamAlva Martin Hulth12h
Team Alva 3
Team Alva 1
Team Alva 2
Grävtjänst Götene AB / Markus Brohede 12h
#littleforrest Lilleskogs skola
Rydéns Fashion
Team YP
TEAM DAHLIN
Carlhag Emilia Elofsson 12h
Team Benders 1
Team Benders 2
Dava Foods Sweden AB
Blomstrands Entreprenad AB
Rhodos/Cilla Fermeskog12h
Asplunds Bygg Rebecka Ragnarsson 12h
Team Hisstjänst Annika Linde'n 12h
Svenska kyrkan/Eva Maria Forsberg 12h
Svenska kyrkan
Svenska kyrkan
Elos Medtech EMMI
Elos Medtech EMMI
Götene gatukök/Zacki Bar Team Alva -Roger Boqvist 12 h
Team Jula 1
Team Jula 2
Team Borga
tubus system AB/Fredrik Tidblom
tubus system AB
Socialdemokraterna Götene
BEWiSynbra
Team X-Force Factory Seniorer
Team Mekanvi
TIMA Logistik AB
JSB Invest AB / Linda Ynvesdotter 12h
JSB Invest AB/Björn Klarin 12h
Brodit AB
Team X-Force Factory members 1
Team X-Force Factory members 2
Stenmarks Bygg Skaraborg AB Maria Elme'r 12h
Fam Karlsson AB/Mikael Hjerpe 12h
Kiwa Inspecta AB Alfred Hjerpe 12h
Kinnex
Götene gatukök / Team Alvas morgonpigga
TJ Tak o Fasad AB/Kajsa Nyman 12h
Intersport Falköping/Sarah Halldén12h
EU-Miljötjänst
Beijer Byggmatrial AB Skövde/Susanne Sahlgren12h
Skara Frys AB / Ann-Charlotte Hjertberg
Tele & Säkerhetstjänst AB Team Alva/Sofia Strömberg 12h
CK`s Marin/ Thomas Alvarsson 12H
NCC Asfalt / Mark & Anläggning
Carpart AB
Petainer 1
Petainer 2
Edward Feeling
Lidköpings El o Tele AB Anders Källgren 12h
JA Ranch
Jättadalen Fastighets AB / Bengt Thorin 12h
Stenmarks Bygg AB

Bascykel

Team Sparbanken
Team Sparbanken
Team Sparbanken
Team Sparbanken
Team Sparbanken
Team Sparbanken
Team Sparbanken
Team Sparbanken
Team Sparbanken
Stockson
Team ICA Hjertberg
Team ICA Hjertberg
Flexenclosure
Flexenclosure
Flexenclosure
Flexenclosure
Flexenclosure
Salong Carpe Momento
Salong Carpe Momento
Lidköpings kanotförening 2
Lidköpings kanotförening 1
Lidåkerskolan
Ladies Place 3
Ladies Place 1
Ladies Place 2
Evry 12h
Evry 1
Team Thunbolagen
FAZER KVARN
X-rays
Folktandvården Rörstrand
Folktandvården Rörstrand
Team Henke
Filsbäcksgänget
Filsbäcksgänget
Örnen Tandvård
RPC Superfos Lidköping 2
RPC Superfos Lidköping 1
Optimera Lidköping
Optimera Lidköping
#LAG Sjölunda skola
Team Stefan
Friends of Victory Nursery School
Sjölunda Äng & Otterstads Förskolor
#LAG Sjölunda skola
Nyårslöftet
Coop
Coop
Örslösa skola
"Kassa" gänget
Conrads vänner
Friskis&Svettis lilla salen
Team Happe
Trampa På
Jernbro
Lidköpings kommun IS Städ
Björnson Drift
Björnson Drift
Västerbybadet 2
Västerbybadet 1
Västerbybadet 3
Bemanningsenheten
Götene Rehab
FRISÖRHUSET
GO LIFE
GO LIFE
GO LIFE
GO LIFE
Östby förskoleområde
Fiddes Bygg Henrik Hermansson 12h
Team GreveGarden Grön
KajsasFriskvård AB
Djur & Natur powered by Hippo 1
Djur & Natur powered by Hippo 2
Centerpartiet
Stenhammars Förskola
Wennerberg 1
Wennerberg 2
STC GÖTENE LAG1
H&M
SK Gotene
Team Julia 2
Team Julia 1
Team Sjöholms Plåt
Team BWÅ
Frasse Byggare Faj AB/Hans Henriksen 12h
Grevhuset AB/Göran Alfredsson 12h
Hopers
Maddes Foppatofflor!
En under 30
Team Julia 4
Team Julia 3
Team Götene Ufo
Team Haga/Limokungen
Team Rynkeby-God Morgon Skaraborg Per Bönnestig 12h
Thelin Data AB
DLG IM
Råda BK F05
Råda BK F05
Barn och elevhälsan 1
Sparbanken Skaraborg
The Kicking Bulls
Barn och elevhälsan
Team Hägnander
Lidåkers förskola
Grästorpsfruarna
Swemac Innovation
Swemac Innovation
TEAM AHLSELL 1
Team Ohlin & co
AKTIV SKOLA
Postnord
Apoteket Näckrosen
DLG - Enhet 4
LAS
Akustikverkstan
Team X-Force Factory Yvonne Gustafsson 12h
Team Guldvingen
Friskis&Svettis 1
Friskis&Svettis 2
Skaraborgs sjh Lidköping Personalklubben
LAS Veteranerna
PRO Lidköping
Fazer Bageri
Team Fuck Cancer 2
Stenporten Fighters 2
Stenporten Fighters 1
Team Fuck Cancer 1
STC 6
STC 1
STC 5
STC 7
Lidköpings pizzeria AB/Alexandra Sjöholm Hylén 12h
Team Fuck Cancer 3
Team Fuck Cancer 4
Team X-Force Factory Crew
Team Rynkeby Skaraborg Besnik Mustafa 12h
BUP Lidköping
Provektor Sweden AB
Handelsbanken
Stc 3
Stc 2
Stc 4
PRO Lidköping 2
STC Götene Lag 2
Team Special X Lidköping
Polisen Lidköping Team 2
Polisen Lidköping Team 1
PwC & Co
Team special X
Järpås skola & förskola
Team Göliska IT
Lidköpings Trucktjänst AB
Lidköpings Trucktjänst AB
Mydent/Carina Andersson12h
Friskis&Svettis 3
Friskis&Svettis 4
Brandmännen

Delta i eventet Spin of Hope